0 0,00Zł
Twój koszyk jest pusty!
3297 dni czekać!
31 May

Po raz trzeci w historii finału Ligi Mistrzów doszło do wojny domowej drużyny Premier League. Głębszy niebieski, niebieski Koszulki Piłkarskie Chelsea śmiał się ostatni! Dziś na Dragon Stadium w Porto, Chelsea i Manchester City walczyli przez 90 minut. Dzięki zwycięstwu Havertsa w pojedynkę Chelsea pokonała Blue Moon 1-0, wygrała Ligę Mistrzów po raz pierwszy od 9 lat i wróciła na szczyt Europy.

Tuchel również ustanowił rekord, zostając pierwszym trenerem, który zwolnił z klasy w połowie sezonu (Paris Saint-Germain), ale nadal wygrał Ligę Mistrzów w tym sezonie. To także pierwszy mistrz Ligi Mistrzów w karierze trenerskiej niemieckiego marszałka. Czy w tej chwili Wielki Paryż tego żałuje? Nawiasem mówiąc, Thiago Silva, który nie przedłużył kontraktu z Paryżem, również po dołączeniu do Chelsea spełnił marzenie o Lidze Mistrzów.

Dobrze spisywali się wszyscy zawodnicy noszący Chelsea Koszulka Chelsea, zwłaszcza Kanter, który został oficjalnie uznany przez UEFA za najlepszego piłkarza meczu. Statystyki pokazują, że Kanter odniósł sukces w 8 konfrontacjach naziemnych 7 razy, 7 konkursów piłki na dużych wysokościach wygrał również 4 razy, oprócz 2 przebić, 3 przechwytów, 2 przechwytów i 2 dryblingów. Ponadto Kanter przebiegł 12,04 kilometra w 90 minut, najwyższy ze wszystkich graczy w grze, i zasługuje na to, by być człowiekiem, który pokryje 30% powierzchni ziemi.